Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2023

11444
Ilustracja Piaseczyńskie Kino Plenerowe skwer Kisiela 2023
Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2023

Piaseczyńskie Kino Plenerowe od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Powstało z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy, przez kilka lat organizowało je Biuro Promocji i Kultury z UMiG Piaseczno. Po raz drugi za organizację wydarzenia odpowiada Centrum Kultury w Piasecznie.

Co roku mieszkańcom proponuje się głosowanie na kilkanaście filmów, które w ostatnich latach były w repertuarze kin w całej Polsce. Wygrywają te z największą liczbą głosów i to one są prezentowane w piątkowe wieczory lipca i sierpnia na skwerze Kisiela.

W tym roku Centrum Kultury poddało pod głosowanie czternaście filmów, spośród których wybrano siedem. W sumie oddano 1 907 głosów, a najwięcej, bo 230 głosów, zebrał film „Wieloryb” z oscarową rolą Brendana Frasera. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na bezpłatne pokazy!

POKAZY FILMÓW KINO PLENEROWE W PIASECZNIE:
Lipiec 2023
7 lipca, godz. 21.30 – „Dom Gucci
14 lipca, godz. 21.30 – „Wieloryb
21 lipca, godz. 21.30 – „Fabelmanowie
28 lipca, godz. 21.30 – Na rauszu (pokaz przeniesiony na 25 sierpnia)
Sierpień 2023
4 sierpnia, godz. 20.30 – „W trójkącie
11 sierpnia, godz. 20.30 – „Na noże
18 sierpnia, godz. 20.30 – „Elvis
25 sierpnia, godz. 20.30 – „Na rauszu

Do zobaczenia na wakacyjnych pokazach.

Wydarzenie kina na FB: www.facebook.com/events/169134669258443/

Ilustracja. Kino Plenerowe na skwerze Kisiela
foto: Marcin Borkowski

DOM GUCCI (2021) – reż. Ridley Scott
Amerykańsko-kanadyjski kryminał biograficzny. Historia Patrizii Reggiani, byłej żony Maurizio Gucciego, która planowała zabić swojego męża, wnuka znanego projektanta mody Guccio Gucci. W rolach głównych: Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino i Jeremy Irons

WIELORYB (2022) – reż. Darren Aronofsky
Amerykański dramat psychologiczny na podstawie sztuki teatralnej Samuela D. Huntera. Cierpiący na poważną otyłość nauczyciel angielskiego próbuje odbudować więź ze swoją nastoletnią córką. Za rolę w tym filmie Brendan Fraser otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

FABELMANOWIE (2022) – reż. Steven Spielberg
Amerykański dramat, luźno inspirowany dzieciństwem reżysera. Opowieść o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka i poczatkującego filmowca. Sammy poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i dowiaduje się, że kino może pomóc nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

NA RAUSZU (2020) – reż. Thomas Vinterberg
Duńsko-holendersko-szwedzka czarna komedia, opowiadająca o czterech znudzonych nauczycielach szkoły średniej, którzy decydują się wziąć udział w nietypowym eksperymencie. Testuje alkoholową metodę, która ma polepszyć jakość ich życia.

W TRÓJKĄCIE (2022) – reż. Ruben Östlund
Szwedzko-francusko-brytyjsko-niemiecki dramat satyryczny, nagrodzony Złotą Palmą na 75. MFF w Cannes. Akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, wśród najbogatszych ludzi świata. Po zatonięciu statku część pasażerów trafia na bezludną wyspę, gdzie muszą walczyć o przetrwanie.

NA NOŻE (2019) – reż. Rian Johnson
Amerykańska komedia kryminalna, Detektyw Blanc (Daniel Craig) bada sprawę śmierci bogatego pisarza, głowy ekscentrycznej rodziny. Podejrzani są wszyscy krewni zmarłego. Intryga rodzinna, mnóstwo dopracowanych detali i zaskakujące twisty, są domeną tej produkcji.

ELVIS (2022) – reż. Baz Luhrmann
Amerykańsko-australijski dramat biograficzno-muzyczny, opowiadający opowiadający historię kariery legendarnego piosenkarza Elvisa Presleya. W tytułową rolę wcielił się Austin Butler, a obok niego w roli menedżera Presleya wystąpił Tom Hanks. Obraz zdobył Nagrodę Akademii Filmowej za najlepszy film.

Plakat wydarzenia Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2023
Plakat Piaseczyńskiego Kina Plenerowego 2023