Na noże w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym 2023

917
Na noże plakat
Na noże

11 sierpnia 2023 roku o godzinie 20.30 zapraszamy na film pt.: „Na noże”, który będzie wyświetlony na skwerze Kisiela w ramach Piaseczyńskiego Kina Plenerowego.

NA NOŻE (2019) – reż. Rian Johnson
Amerykańska komedia kryminalna, Detektyw Blanc (Daniel Craig) bada sprawę śmierci bogatego pisarza, głowy ekscentrycznej rodziny. Podejrzani są wszyscy krewni zmarłego. Intryga rodzinna, mnóstwo dopracowanych detali i zaskakujące twisty, są domeną tej produkcji.

Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny.

Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, “bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

Powiązane tematycznie: Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2023.