Projekt koncepcji hali widowiskowo-sportowej modernizacja terenów sportowych przy al. Kalin w Piasecznie

4010
Projekt koncepcji hali widowiskowo-sportowej modernizacja terenów sportowych przy al. Kalin w Piasecznie

W 2020 roku w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie studenci podjęli się przygotowania projektu koncepcji hali widowiskowo-sportowej modernizacja terenów sportowych przy al. Kalin w Piasecznie.Koncepcja projektowa opracowana została na podstawie wytycznych do projektowania dostarczonych przez Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Teren znajduje się na obszarze rozwoju usług turystyki, sportu i rekreacji. Otacza go granica Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu ze względu na ciek wodny Jeziorka. Jeziorka znajduje się w granicy otuliny Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, oraz granicy strefy szczególnej ochrony ekologicznej Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Od północy znajduje się strefa uciążliwości kolei oraz istniejące i projektowane tereny kształtowania zieleni takie jak parki i zieleńce. Natomiast od południa tereny trwałych użytków zielonych z zadrzewieniami i zakrzewieniami w dolinach rzek, które są wskazane do wyłączenia spod zabudowy.

Opracowywany obszar graniczy: od północy – z zabudową mieszkaniową wielorodzinną oraz usługami, zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz usługami; od południa – z wodami śródlądowymi, terenami rolnymi oraz usługami; od zachodu – z zabudową mieszkaniową jednorodzinną oraz usługami i zielenią urządzoną; od wschodu -z zabudową mieszkaniową jednorodzinną i usługami.

Od północy teren graniczy z drogą wojewódzką ulicą Księcia Janusza I Starego, która wnika w drogę krajową ulicę Armii Krajowej. Od południa i wschodu znajduje się droga powiatowa ulica Polna. Teren otaczają drogi wewnętrzne Aleja Kalin oraz ulica 1 Maja. Na drodze krajowej znajduje się również trasa autobusów PKS Piaseczno. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się około 1km na ulicy Henryka Sienkiewicza.

Koncepcja zagospodarowania terenu zakłada rozszerzenie funkcji sportowych, które obecnie znajdują się na terenie, takie jak boiska sportowe oraz bieżnia lekkoatletyczna  o nowe usługi dyscyplin sportu i czynnej rekreacji, w tym m.in.:

 • hotel dla sportowców oraz dla przejezdnych,
 • miejsce relaksu: plac przed hotelem oraz część wypoczynkowo-fitnessowa zlokalizowana za budynkiem,
 • część muzealna, otwarte muzeum nawiązujące do historii sportu,
 • hala do tenisa i squasha,
 • hale widowiskowo-sportową,
 • skatepark,
 • ścieżkę rowerową,
 • wypożyczalnię kajaków,
 • spa,
 • sale fitnessowe i siłownie,
 • basen,
 • restauracja,
 • sale konferencyjne,
 • teren do joggingu oraz piknikowania.

Założenie to ma na celu zaproszenie na opracowywany teren nie tylko drużyny sportowe i osoby oglądające mecze, ale również powinno być to miejsce dla rodzin, dzieci oraz osób starszych.

Rozszerzenie funkcji pozwoli na zwiększenie atrakcyjności miejsca i zachęci do odwiedzania większą część społeczeństwa w tym kajakarzy, osoby jeżdżące na rowerach, rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach. Ponad to w koncepcji miejsce dla siebie znajdą również rodziny, pary oraz pracownicy firm, do ich dyspozycji są dostępne SPA, sale fitness, siłownia, basen, restauracje oraz sale konferencyjne.

Przygotowano łącznie 19 opracowań studenckich.

W niniejszej galerii koncepcji studenckich przedstawiamy wszystkie prace, które dotyczą projekt koncepcji hali widowiskowo-sportowej modernizacja terenów sportowych przy al. Kalin w Piasecznie.