Rozrywka i uroczystości w Piasecznie w weekend 30 sierpnia – 1 września

2397
Rozrywka w Piasecznie w weekend 30 sierpnia - 1 września

Przed nami weekend, na który zaplanowanych zostało wiele atrakcyjnych wydarzeń dla naszych mieszkańców, które odbędą się na terenie gminy Piaseczno. Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z oferty kulturalnej w dniach od 30 sierpnia do 1 września 2019 roku.

Weekend rozpoczynamy piątkowym i ostatnim już pokazem wakacyjnego kina plenerowego na skwerze Kisiela. Zapraszamy o godz. 21.00 na film pt.: Ukryte piękno z Willem Smith w roli głównej. Jeżeli byliście z nami na poprzednich pokazach, to nie może Was zabraknąć na ostatnim w tym roku pokazie. Do zobaczenia!

W sobotę lubimy dłużej pospać, ale tych którzy wstaną wcześniej zapraszamy już od godz. 10.30 na akcję charytatywną dla 10-miesięcznego Maxa Jaskólskiego, który potrzebuje dawcy szpiku. Na terenie obiektu sportowego LKS Sparta Jazgarzew, wolontariusze będą pomagać w rejestracji wymazów. Jeżeli nie ma Ciebie w bazie DKMS, to możesz pomóc. Dziękujemy w imieniu rodziców Maxa. Niech ten duch wsparcia Was nie opuszcza i przyjedźcie o godz. 11.00 na Stadion Miejski, na którym odbędzie się mecz piłki nożnej, podczas którego zagrają MKS Piaseczno z drużyną Proch Pionki. Nasz zespół potrzebuje wsparcia i dopingu od kibiców, aby zdobyć cenne punkty.

Po obiedzie w sobotę możecie wybrać się na wycieczkę z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową, która organizuje wyjazd o godz. 14.20, natomiast powrót planowany jest około godz. 18.00. W między czasie planowany jest postój w Runowie, gdzie odbędzie się m.in. ognisko, przejazdy lokomotywą oraz bryczką konną po lesie i inne atrakcje dla dzieci. Osoby, które nie pojadą na wycieczkę kolejką, natomiast mieszkają w okolicy sołectwa Grochowa, zapraszamy od godz. 15.30 na piknik sołecki przy OSP Grochowa.

Na sobotni wieczór również przygotowaliśmy dla Was kolejne atrakcje. Zapraszamy o godz. 19.00 na skwer Kisiela, na którym odbędzie się promocja komiksu pt.: Zimny Dół Gorące Serca. Dla pierwszych 150 osób, będzie to okazja do otrzymania bezpłatnego egzemplarza najnowszego wydawnictwa Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno. W przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej przypomnimy sobie tamte tragiczne wydarzenia najpierw czytając komiks, a następnie o godz. 19.30, wysłuchując koncertu Bartasa Szymoniaka, który wystąpi w ramach cyklu Muzyka na Skwerze. Nie siedźcie w domu i spędźcie z nami ten sobotni wieczór na skwerze Kisiela w centrum Piaseczna. Zapraszamy!

Na niedzielę zaplanowanych zostało również wiele atrakcyjnych wydarzeń sportowych, rozrywkowo-kulturalnych oraz patriotycznych. Dzień rozpoczynamy od Charytatywnego Turnieju Badmintona “Badmaster Piaseczno 2019”, który rozpocznie się o godz. 9.00 w Lavo Fitness w Józefosławiu. Pasjonatów zabytkowych pojazdów zapraszamy od godz. 10.00 na V Piaseczyński Rajd Pojazdów Zabytkowych, który rozpocznie się w Górze Kalwarii, natomiast zakończy w Parku Uroczym w miejscowości Henryków-Urocze, gdzie od godz. 13.30 rozpocznie się piknik połączony z finałem rajdu i pokazem kina plenerowego o godz. 20.00.

Jeżeli ktoś miał inne plany na sobotnie popołudnie i nie wziął udziału w wycieczce Kolejką Wąskotorową, to ma szansę wybrać się na nią również w niedzielę, w godz. 11.00 – 15.00. Osoby, które lubią biegać zapraszamy na piknik w Głoskowie Letnisko, połączony z XVII Memoriałem Lecha Abramowicza.  Zapisy na biegi rozpoczynają się od godz. 12.00, natomiast po biegach odbędzie się piknik sołecki.

W niedzielę, 1 września, w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, nie mogło zabraknąć również uroczystości patriotycznych, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców. O godz. 16.00 odbędą się uroczystości na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Kościuszki, natomiast o godz. 17.00 zapraszamy na śpiewanie pieśni patriotycznych z Chórem Lira w Zakątku Kultury.

Zapraszamy!

Osoby zainteresowane bardziej szczegółowymi informacjami odsyłamy do naszego kalendarza, w którym przeczytacie więcej informacji o wspomnianych powyżej wydarzeniach: rozrywka w Piasecznie.