tablice systemu informacji parkingowej. Na zdjęciu tablica przy pl. Piłsudskiego, w tle ulica Kościuszki.
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Kolejne elektroniczne tablice poinformują o liczbie dostępnych miejsc postojowych na miejskich parkingach. To kolejne elementy nowoczesnego systemu informacji miejskiej.

Pierwsze miejskie czujniki zostały zamontowane na największym miejskim parkingu zlokalizowanym pomiędzy ulicami Zgody i Sierakowskiego na początku 2020 roku. Następnie sieć miejskich sensorów została rozbudowana o czujniki temperatury i wilgotności powietrza, mierzące poziom hałasu, sprawdzające drożność przepustów na Jeziorce i Perełce czy detektory zapełnienia koszy na śmieci. Wraz z rozbudową sieci Miejskich Parkingów Płatnych przyszedł czas na rozszerzenie informacji o zajętości miejsc na kolejnych parkingach włączonych do systemu. Czujniki zostały niedawno zamontowane na parkingach przy ul. Puławskiej oraz na ul. Kościelnej obok budynku Sądu i Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

Na terenie miasta pojawiło się siedem nowych tablic, które będą informować o liczbie dostępnych miejsc postojowych na parkingach przy ul. Puławskiej 5, obok sądu przy ul. Kościelnej oraz przy ul. Zgoda. Dwie tablice systemu informacji parkingowej stoją przy ul. Puławskiej, po jednej przy pl. Piłsudskiego, ulicach Jana Pawła II, Chyliczkowskiej i Sierakowskiego oraz przy ul. Sienkiewicza (na wysokości ul. Pomorskiej). Wszystkie powinny zostać uruchomione do końca wakacji.

 

Powiązane tematycznie: