Spędź najbliższy weekend w Piasecznie 7-8 września 2019

3903
Spędź najbliższy weekend w Piasecznie 7-8 września 2019

Przed nami bardzo aktywny weekend, z dużą ilością propozycji, gdzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nie macie planów na najbliższy weekend? Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z oferty wydarzeń, które zaplanowane zostały na 7 i 8 września 2019 roku i odbędą się na terenie gminy Piaseczno.

Sobotę rozpoczynamy od sportowych propozycji, ponieważ już od godz. 9.00 zapraszamy na Frog Race w Żabieńcu oraz bezpłatne zajęcia Nordic Walking dla osób 50+. Jeżeli nie wybieracie się na wydarzenia sportowe, to możecie odwiedzić miejscowość Grochowa, gdzie od godz. 10.00 odbędą się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Piaseczno. Warto dopingować naszym strażakom.

Od godz. 11.00 do 18.00 otwarte będą ogrody w ramach XI Festiwalu Otwartych Ogrodów w Zalesiu Dolnym. Zostaną otwarte ogrody artystyczne prof. Adama Myjaka (rzeźba), Józefa Wilkonia (pracownia Mistrza), Pawła Górskiego (malarstwo), Urszuli Rowickiej Spinek (malarstwo), Wiktora Nowotki (fotografia), Urszuli Tarchalskiej-Kalinowskiej (malarstwo).

W między czasie można odwiedzić Przystanek Kultura, gdzie w godz. 11.00-12.30 odbędą się niezwykłe warsztaty rodzinne “Dotknij Dźwięki“, natomiast w godz. 13.00-15.00 warsztaty “Pocztówka Dźwiękowa“. Jak już będziecie w Przystanku, to nie zapomnijcie zajrzeć do Galerii Fryderyk, gdzie o godz. 11.00 odbędzie się wernisaż wystawy Patryka Krendzelaka pn.: Ultimo.

Mieszkańców, którzy kochają książki, zapraszamy o godz. 11.00 do filii biblioteki w Zalesiu Górnym, gdzie odbędzie się Narodowe Czytanie polskich noweli. Jest to ogólnopolska akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Od godz. 14.00 odbędzie się piknik rodzinny w Złotokłosie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji łącznie z potańcówką, a wszystko to będzie miało miejsce w parku przy stawie. Na piknik sołecki do Złotokłosu, możecie dojechać w ramach wycieczek Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej. Pociąg z Piaseczna wyruszy na szlak turystyczny o godz. 14.20 oraz później o godz. 18.30, w ramach wycieczki Pociąg do Gwiazd. Jeżeli Złotokłos nie jest Wam po drodze, to może odwiedzicie Wolę Gołkowską, gdzie od godz. 15.00 odbędzie się piknik Pożegnanie Lata.

Kto ma ochotę załapać “doła” z przymrużeniem oka? Jeżeli macie wolne całe sobotnie popołudnie i wieczór w godz. 15.00-22.00, to musicie pojawić się na Zimnych Dołach w Żabieńcu, gdzie odbędzie się VII Festiwal Piosenki Dołującej. W godz. 15.00-18.00 będą trwały przesłuchania konkursowe, następnie o godz. 18.00 odbędzie się recital Małgorzaty Wojciechowskiej, po nim wstąpią laureaci konkursu, natomiast wisienką na torcie wieczoru będzie o godz. 20.00 koncert Piotra Bukartyka i Krzysztofa Kawałko. Nie może Was tam zabraknąć. Zabierzcie ze sobą rodzinę, znajomych i przybywajcie do Uroczyska.

Niedziela zapowiada się nie mniej atrakcyjnie, więc jeżeli ktoś nie skorzystał z wielu sobotnich atrakcji, to warto wykorzystać do tego niedzielę, podczas której odbędą się drugie dni niektórych z sobotnich wydarzeń. Od godz. 10.00 odbędzie się drugi dzień Festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym, w ramach którego zapraszamy na poranną wycieczkę z przewodnikiem po Zalesiu Adamowie. Historie związane z odwiedzanymi ulicami opowiadać będzie p. Stanisław Hofman – znany piaseczyński przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna. Po spacerze zainteresowane osoby zapraszamy na popołudnie w ogrodzie Manuli Kalickiej, gdzie odbędzie się spotkanie z książką, koncert oraz na zakończenie ognisko. Wstęp oczywiście jest bezpłatny.

Osoby, które lubią sportowy wypoczynek, zapraszamy w godz. 11.00-17.00 na amatorskie zawody w kajakowaniu Drużynówka, które odbędą się na stawach w Zalesiu Górnym (teren Planety Zalesie). Nie zabraknie ducha walki na wodnej arenie. Zachęcamy do kibicowania oraz wzięcia udziału w zawodach. W przerwie zawodów o godz. 14.00, zapraszamy na Święto Pieczonego Ziemniaka w Zalesiu Górnym, które odbędzie się na placu Domanka. Na imprezę sołecką zaplanowano wiele atrakcji.

Jeżeli nie byliście na sobotnich wycieczkach kolejką wąskotorową, to możecie spędzić niedzielę z kolejką. Wycieczka rozpocznie się o godz. 11.00 na stacji w Piasecznie, natomiast powrót zaplanowany jest około godz. 15.00. Osoby, które zostają w Piasecznie, zapraszamy na Rynek, na którym w godz. 13.00-19.00 odbędzie się festyn Żegnaj Lato, Witaj Szkoło. Podczas festynu swoją ofertę na nowy rok szkolny przedstawią kluby i stowarzyszenia sportowe, szkoły językowe, prywatne świetlice z zajęciami dodatkowymi, szkoły tańca, szkoły muzyczne, kluby zajęć, świetlice pozaszkolne, przychodnie zdrowia i wiele innych. Rodzice a przede wszystkim dzieci znajdą tam coś dla siebie.

Zapraszamy! 

Osoby zainteresowane bardziej szczegółowymi informacjami odsyłamy do naszego kalendarza, w którym przeczytacie więcej informacji o wspomnianych powyżej wydarzeniach: rozrywka w Piasecznie.