Taniec smoka i love story

1459
Taniec smoka i love story
Taniec smoka i love story

Niezapomnianych wrażeń dostarczył zarówno mieszkańcom Piaseczna jak i Konstancina-Jeziorny majówkowy występ Teatru z Chin.

Grupa teatralna z partnerskiego miasta Huanggang przyjechała z 5-dniową wizytą na zaproszenie burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa. Dwa pierwsze dni wizyty upłynęły na zwiedzaniu atrakcyjnych miejsc w Warszawie oraz Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Weekend zaś dedykowany był występom grupy dla licznie przybyłej publiczności w obu miejscowościach.

Jako pierwsi spektakle Opery Huangmei oraz pokazy tańca smoka mieli okazję obejrzeć mieszkańcy Konstancina, którzy 28 maja przybyli do amfiteatru. Z ogromną radością i entuzjazmem najmłodsza część publiczności przyjęła pokaz tańca trzech lwów-maskotek, które wskoczyły w tłum i kłapały paszczami, ale uprzejmie dawały się pogłaskać. W niedzielę zaś kolorowe show Teatru z Chin podbiło serca piaseczyńskiej publiczności. Podczas Pikniku Rodzinnego w parku miejskim, niedługo przed występem Brathanków, aplauz zdobyły m.in. pokazy kung-fu w wykonaniu trenera ze Szkoły Sztuk Walki z Huanggang, spektakl „Lampiony”, nawiązujący do chińskiego Festiwalu Latarni oraz spektakularny taniec smoka.

Ostatni dzień wizyty przeznaczony został na wyjazd w okolice Łowicza i poznawanie uroków Mazowsza. Goście zwiedzili tego dnia Pałac w Nieborowie oraz pobliski Park Arkadia.

Grupa z Chin, zauroczona polską przyrodą i życiem kulturalnym naszego regionu, serdecznie dziękowała za ciepłe przyjęcie i dwukrotny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Na pożegnanie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki z Piaseczna oraz plakat promujący ich przedstawienie, który bardzo przypadł im do gustu.