Rajdy rowerowe z przewodnikiem – Europejski Tydzień Mobilności 2022

1024
Plakat wydarzenia Europejski Tydzień Mobilności - rajdy rowerowe z przewodnikiem
Europejski Tydzień Mobilności - rajdy rowerowe z przewodnikiem

W dniach 17 i 25 września 2022 roku odbędą się rajdy rowerowe. Pierwszy rajd, w sobotę 17 września, przeznaczony jest dla rodzin. Do pokonania będzie około 25 km. Start o godz. 12.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie. Drugi rajd, w niedzielę 25 września, przygotowano z myślą o osobach, które już w tym sezonie trochę jeździły i bez problemu są w stanie pokonać większy dystans – około 40 km. Start o godz. 10.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie.

W czasie wypraw planowane są godzinne przerwy integracyjne z ogniskiem (trzeba zabrać ze sobą własny prowiant oraz wodę). Na uczestników czekają również warsztaty w ramach programu ochrony powietrza oraz konkurs z nagrodami. Każdy rowerzysta otrzyma kamizelkę odblaskową. Na wycieczki nie obowiązują wcześniejsze zapisy, a udział jest bezpłatny. Tempo rekreacyjne. Wybierając się na nie warto pamiętać o założeniu kasku na głowę oraz zabraniu ze sobą zapasowej dętki.

Rajdy organizowane są przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews. Koordynatorem akcji jest Agnieszka Jarzębska-Isio.

Więcej informacji: Europejski Tydzień Mobilności – rajdy rowerowe i event ekologiczny na Górkach Szymona.

Logo rowerowe Piaseczno