Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce! – rodzinna gra miejska w Parku Miejskim w Piasecznie

1320
Ilustracja. Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce! - rodzinna gra miejska w Parku Miejskim w Piasecznie
Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce!

Akademia Rodziny i projekt “Na Trzepaku” zapraszają 24 października 2021 roku na bezpłatną, rodzinną grę miejską “Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce!”. W atmosferze zieleni Parku Miejskiego w Piasecznie z mapą-scenariuszem pod pachą Uczestnicy będą przemierzać park i miasto, po drodze odwiedzając punkty z wciągającymi i wesołymi zagadkami i zadaniami.

W tej pożytecznej grze terenowej zabawa jest jednak tylko pretekstem do uświadomienia przyczyn i konsekwencji hejtu i innych form agresji oraz, co ważniejsze, przekazania Dzieciom narzędzi radzenia sobie w tych trudnych sytuacjach. W trakcie gry pozwolimy Uczestnikom zmierzyć się z sytuacjami zachowań antyspołecznych, w których samodzielnie będą musieli dokonać wyboru i podjąć decyzję o tym, jak w danej sytuacji postąpić. Wybór, jakiego dokonają, określi, które supermoce (empatia, odwaga, życzliwość, pogoda ducha, zaradność, opiekuńczość, męstwo, uczciwość) uda im się zdobyć. Każdy Uczestnik gry otrzyma Tarczę SuperMocy, którą będzie mógł zapełnić kolejnymi sprawnościami. Żaden młody Uczestnik nie opuści gry bez choć jednej sprawności, jednak tylko zdobycie wystarczającej liczby sprawności pozwoli na dołączenie do zacnego grona Drużyny Superbohaterów!

Gra jest tak zbudowana, aby dzieci samodzielnie rozwiązywały przygotowane zadania. Zaciekawiają one jednak również rodziców, przez co wspólny spacer będzie miło spędzonym czasem. Po rozwiązaniu całego zadania Uczestnicy wezmą udział w Eco Warsztatach, w tym zdobienia Tarczy SuperMocy i wykonywania Eco Medali Superbohaterów.

Gra terenowa wciąga niczym gra komputerowa, ale, w przeciwieństwie do tej ostatniej, wzmacnia poczucie wpływu na rzeczywistość w otaczającym nas prawdziwym świecie, offline.

Widzimy się 24 października 2021 r. o godz. 14.00 w Parku Miejskim w Piasecznie (przy parkingu). Czekamy na Was!

Plakat wydarzenia Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce! - rodzinna gra miejska w Parku Miejskim w Piasecznie
Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce! – rodzinna gra miejska w Parku Miejskim w Piasecznie

Relacja filmowa z rodzinnej gry miejskiej Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce!