Wyremontowane skrzyżowanie na DW722 w Zalesiu Dolnym

1297
Zakończyła się rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 722 z aleją Kasztanów i aleją 3 Maja w Piasecznie
foto: Marcin Borkowski

Zakończyła się rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 722 z aleją Kasztanów i aleją 3 Maja w Piasecznie. Teraz miejsce to jest bezpieczniejsze i znacznie upłynnił się ruch.

To bardzo ważne skrzyżowanie na mapie drogowej Piaseczna. Aleja Polskiego Państwa Podziemnego jest bardzo ruchliwa w związku z tranzytową funkcją dla południowych miejscowości i ościennych gmin, a w tym miejscu skręca się z głównej drogi m.in. w kierunku dwóch szkół podstawowych, przedszkola oraz Górek Szymona, popularnego terenu rekreacyjnego. Kompleksowa przebudowa była możliwa dzięki porozumieniu gminy z Zarządem Województwa Mazowieckiego, które podpisane zostało w 2018 roku.

W ramach rozbudowy wykonane zostały nowa jezdnia i dodatkowe pasy do lewoskrętu z głównej drogi. Powstały też chodnik i ścieżka rowerowa na fragmentach alei 3 Maja i alei Kasztanów. Wykonano również odwodnienie i oświetlenie, a także nową, czterowlotową sygnalizację świetlną. Skrzyżowanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby ochronić przed wycinką cenny drzewostan, zwłaszcza stare dęby.

– Inwestycja ta znacząco zwiększy bezpieczeństwo na ruchliwej trasie, gdzie dziś trudno jest włączyć się do ruchu z dróg podporządkowanych, a próba skrętu w lewo z głównej drogi wstrzymuje cały ruch – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Cieszy mnie to, że udało się ją zrealizować bez opóźnień, mam nadzieję, że podobnie będzie z prowadzonymi teraz pracami na drugiej drodze wojewódzkiej, czyli ulicy Księcia Janusza I Starego – dodaje burmistrz.

Koszt inwestycji wynikający z umowy z wykonawcą, firmą Fal-Bruk, to 2 mln zł – i jest to dobra wiadomość, gdyż jest on niższy niż wcześniejsze operaty. Inwestycja jest współfinansowana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Zakończyła się rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 722 z aleją Kasztanów i aleją 3 Maja w Piasecznie
foto: Marcin Borkowski

Informacje powiązane tematycznie:
wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na DW722 w Zalesiu Dolnym
rozbudowa skrzyżowania w Zalesiu Dolnym
dlaczego modernizacja skrzyżowania nie była realizowana w wakacje?