Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku ulicy Puławskiej
foto: Łukasz Wyleziński

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w piątek 18 marca wieczorem nastąpi przełożenie ruchu na drugą stronę ulicy Puławskiej na przebudowywanym odcinku DK79 między ulicami Energetyczną a Syrenki.

Wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie liczącego 350 m odcinka drogi krajowej 79 między ulicami Energetyczna a Syrenki w Piasecznie rozpoczął prace drogowe po zimowej przerwie. Obecnie wykonywana jest konstrukcja nawierzchni na jezdni w stronę Warszawy. Na piątek 18 marca wieczorem, po wykonaniu prac przygotowawczych do wprowadzenia zmiany w organizacji ruchu, zaplanowane jest przełożenie ruchu z jezdni w kierunku Piaseczna na jezdnię w stronę Warszawy. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 2 pasy ruchu w stronę Warszawy i 1 pas w kierunku Piaseczna. Prędkość będzie ograniczona do 40 km/h w rejonie przewiązek i do 50 km/h na jezdni głównej.

Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku ulicy Puławskiej
foto: Łukasz Wyleziński

Inwestycję realizuje zarządca drogi, czyli GDDKiA. W ramach przebudowy odcinka DK79 na długości ok. 350 m droga zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe, przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia. Przebudowa rozpoczęła się 4 października 2021 r. Zgodnie z umową wykonawca ma na realizację zadania 9 miesięcy nie licząc zimowej przerwy w okresie od 15 grudnia do 15 marca.

Tematy powiązane: