Zniżka na basen z Kartą seniora

3391

 

Od 1 kwietnia do Ogólnopolskiej Karty Seniora dołączył Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, udzielając seniorom 50% zniżki na bilety wstępu na pływalnie.

Aktywność fizyczna w grupie 60+ jest bardzo ważna, dlatego też w najbliższym czasie postaramy się rozszerzyć ofertę sportowo – rekreacyjną dla seniorów – mówi Hanna Kułakowska Michalak – II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy.

Pływalnia dla seniorów z 50% zniżką

Wprowadzenie Karty było postulatem Piaseczyńskiej Rady Seniorów, która zgodnie z umową z władzami Piaseczna odpowiada za jej dystrybucję. Od 1 kwietnia po okazaniu karty seniora przysługuje 50% zniżka w opłacie za wstęp na basen. Aktywność fizyczna w grupie 60+ jest ważna dlatego też postaramy się w najbliższym czasie rozszerzyć ofertę sportowo rekreacyjną dla seniorów – mówi Hanna Kułakowska Michalak, II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy. Wsłuchujemy się w głos przedstawicieli środowisk 60+ i staramy się sprostać potrzebom seniorów. Mamy już sobotnie spacery Nordic Walking, zniżkę na basen a od maja rozpocznie się gimnastyka dla seniorów prowadzona przez fizjoterapeutę – zapowiada Hanna Kułakowska-Michalak. Dotychczas mieszkańcy Gminy, którzy ukończyli 75 lat mogli korzystać z pływalni nieodpłatnie. Wprowadzona od kwietnia zniżka dla osób pomiędzy 60. a 75. rokiem życia wypełni powstałą lukę. Na potrzebę wprowadzenia zachęt do korzystania z miejsc aktywności wskazują seniorzy, którzy indywidualnie lub wraz z wnukami chcieliby uczestniczyć w aktywnym życiu. Skromne uposażenie seniorów nie zawsze pozwala na pełne korzystanie z miejskiej infrastruktury. Przewodniczący PRS Piotr Jakubowski na inauguracji karty seniora wspominał o znaczeniu programu dla grupy 60+. – Dla wielu seniorów liczy się każdy grosz. To dobrze, że dzięki przyłączeniu się do programu będziemy mogli zyskać nie tylko produkty i usługi skierowane do seniorów, ale konkretne oszczędności.

Wydano już 1000 kart seniora

Od początku lutego wydano w Piasecznie już ponad 1000 Ogólnopolskich Kart Seniora. Karta wydawana jest nieodpłatnie w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Kościuszki 5, podczas dyżurów Piaseczyńskiej Rady Seniorów, w każdy „I” poniedziałek miesiąca w godz. 9.00 – 11.00, oraz w każdy „III” poniedziałek miesiąca w godz. 16.00-18.00. Ogromne zainteresowanie seniorów oraz podmiotów honorujących kartę mówi samo za siebie – wyjaśnia Krzysztof Łukasz Kasprzycki, pracujący z Piaseczyńską Radą Seniorów i od samego początku pilotujący jej powstanie. Dowodzi to również, że powołanie Rady Seniorów było niezwykle potrzebne. Rada spełnia swoją role, trafnie diagnozuje i skutecznie przedstawia potrzeby seniorów lokalnym władzom – dodaje K.Ł.Kasprzycki.

Ponad 30 punktów honorujących Kartę i wciąż więcej

Już ponad 30 punktów na terenie Piaseczna oferuje zniżki dla posiadaczy karty seniora, dając rabaty od 5% do 90%, a liczba przedsiębiorców cały czas wzrasta. W Piasecznie jest szeroki wachlarz branż: nauka języka, piekarnie, warsztat samochodowy, gabinet podologiczny, sklepy z karmą i akcesoriami dla zwierząt, wypożyczanie i serwis sprzętu sportowego, kwiaciarnie, restauracje, kawiarnie, sklep i serwis sprzętu komputerowego, zakłady fryzjerskie, sklepy spożywcze, gabinet weterynarii a nawet kancelarię adwokacką. Aktualna lista podmiotów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora na terenie Gminy Piaseczno znajduje się na stronie senioralne.piaseczno.eu