Dofinansowanie RFRD na budowę drogi gminnej w Piasecznie

1367

Gmina Piaseczno przy współudziale środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) zrealizowała inwestycję pn.: „Budowa drogi gminnej ulicy Jutrzenki na odcinku od ulicy Wenus do ulicy Geodetów w Józefosławiu na terenie Gminy Piaseczno”. Na inwestycję składało się wybudowanie drogi gminnej, ciągu pieszo rowerowego po jednej stronie a po drugiej chodnika.

Na skrzyżowaniu z ul. XXI Wieku w Józefosławiu wybudowano skrzyżowania z ruchem okrężnym typu mini rondo, czterowylotowe wyposażone w przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerzystów. Ulica Jutrzenki jest ważnym połączeniem w układzie drogowym środkowej części Józefosławia, łączy ulicę Wenus i XXI Wieku z ul. Geodetów będącą jedną z głównych ulic w miejscowości. Zaprojektowane wzdłuż ulicy chodniki i ciągi pieszo-rowerowe to bezpośrednie przełożenie na podniesienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poruszających się ul. Jutrzenki. W celu zapewnienia obsługi przyległego terenu wzdłuż wybudowanej drogi przewidziano zjazdy do poszczególnych działek.

Całkowita wartość zadania: 5 710 890,00 zł

Dofinansowanie: 2 122 248,59 zł

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg jest Państwowym funduszem celowym i gromadzi środki finansowe na zadania polegające na budowie, przebudowie lub remoncie dróg gminnych i powiatowych oraz budowie mostów zlokalizowanych w ciągach tych dróg.

Flaga Polski, godło Polski