Zgłoszenia o odpadach w Mobile Alert – mieszkańcy widzą więcej

9908

Zgłoszenia o odpadach w Mobile Alert Mieszkańcy widzą najlepiej i wiedzą znacznie wcześniej od urzędników jeśli coś w ich okolicy szwankuje lub nie działa. Dlatego tak ważne jest ułatwienie komunikacji, aby na Państwa zgłoszenia reakcja służb była jak najsprawniejsza.

Zachęcamy więc do korzystania z darmowego oprogramowania na telefony komórkowe. Mobile Alert – służy do szybkiego i prostego zgłaszania incydentów występujących na terenie gminy Piaseczno.

Cały czas rozwijamy to narzędzie i wzbogaciliśmy je ostatnio o kolejną kategorię zgłoszeń pod nazwą: GOSPODARKA ODPADAMI, w tym miejscu szybko i w łatwy sposób zgłosić możemy  reklamacje dotyczące spraw z zakresu systemu gospodarki odpadami.

W zbiorze GOSPODARKA ODPADAMI znajdują się kategorie:
Nie odebrali odpadów w terminie | Nie dostarczyli worków | Uszkodzony pojemnik | Odpady wystawione przed terminem | Wrzucili wszystko do jednego wozu | Dzikie wysypisko | Śmieci na ulicy | Spalanie odpadów | Ktoś zrzuca ścieki | Masz pomysł? | Inne uwagi | Dobra robota!

Zgłoszenia o odpadach w Mobile AlertPo zainstalowaniu aplikacji Mobile Alert i jej uruchomieniu widzimy pierwszy ekran pod nazwą “Zgłoś coś! Piaseczno”. Aby przejść do kategorii “Gospodarka odpadami” należy przesunąć palcem po ekranie od prawej do lewej, wtedy pojawi się drugi ekran z odpowiednimi kategoriami.  Aplikacja wymaga w telefonie włączonego internetu oraz lokalizatora urządzenia. Aby wysłać zgłoszenie, należy wybrać interesującą nas kategorię, następnie trzeba zrobić zdjęcie lub wybrać je z galerii, napisać opcjonalny komentarz i na koniec należy kliknąć przycisk – Wyślij zgłoszenie.

Zgłoszenia są automatycznie przekierowane do Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie. Poszczególne zgłoszenie, w zależności od wybranej kategorii trafiają bezpośrednio do odpowiednich służb, które powinny zareagować na incydenty zgłoszone tą drogą.

Zgłoszenia o odpadach w Mobile AlertOprócz nowej kategorii GOSPODARKA ODPADAMI, na pierwszym ekranie w kategorii ZGŁOŚ COŚ! PIASECZNO zostały dodane nowe podkategorie m.in.: “Zepsute urządzenie na placu zabaw” oraz “Zniszczony przystanek autobusowy”. W tym dziale obecnie jest już 27 kategorii typu: “Ubytek w jezdni”, “Tu robi się kałuża”, “Zniszczona zieleń”, “Akt wandalizmu” itd. Lista kategorii jest dość długa i przewija ją się palcem na ekranie z góry do dołu.

Aplikacja ma też trzeci ekran dedykowany “Krainie Jeziorki”, poświęcony rowerzystom, którzy korzystają z wyznaczonych szlaków rowerowych.

– Przywiązuję bardzo dużą uwagę, aby nasi pracownicy z właściwą atencja podchodzili do zgłoszeń przyjmowanych tą drogą. Jest to moim zdaniem najlepsza forma szybkiej komunikacji, która mieszkańcom ułatwia zgłaszanie uwag, bez zbędnych formalności, a urzędnikom ułatwia pracę i przede wszystkim przyspiesza reakcję – mówi Robert Widz, II Zastępca Burmistrza. – Chcę jednak zwrócić uwagę, że zgłoszenia są analizowane i nie każda sprawa musi mieć swój szybki finał. To zależy od wielu czynników, skali problemu, możliwości operacyjnych, czy możliwości budżetowych. Wkrótce uruchomimy na naszej stronie internetowej specjalną zakładkę, gdzie przedstawiać będziemy raporty z podejmowanych interwencji ilustrowane mapą zgłoszeń.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji Mobile Alert, chcąc zgłosić incydenty do urzędu.

Linki do pobrania aplikacji:
Aplikacja Mobile Alert dla systemu Android
Aplikacja Mobile Alert dla systemu iOS
Aplikacja Mobile Alert dla systemu Windows Phone